GUA SHA MASÁŽ TVÁRE

Ak by som vám povedala, že môžete mať čistejšiu, mladšiu a zdravšiu pokožku s použitím jediného produktu, pravdepodobne by ste mi neverili. Je to však realita a čínska technika.

Hovorím o kameni Gua Sha, ktorého jemnými pohybmi po špecifických energetických líniách tváre dosiahnete efektívnejšie odstránenie toxínov z lymfatického systému. Zdá sa vám to nepravdepodobné? Čítajte ďalej a dajte tomuto zázraku šancu.

Zakladateľka Noy Skincare, Danna Omari, vysvetlí, prečo je Gua Sha tou najlepšou vecou pre vašu pokožku.

Benefity Gua Sha

"Pri pravidelnom používaní Gua Sha pomáha zlepšiť funkčnosť pokožky a účinne bojuje s mnohými problémami: hlboké linky a vrásky, ochabnutá pokožka, rosacea, akné, jazvy po akné, pigmentácia, tmavé kruhy, opuchy. Precvičí tvárové svalstvo, uvoľní ich, posilní, zdvihne a tónuje," hovorí Danna. Že je to príliš dobré, aby to bolo pravdivé? Výsledky však hovoria samé za seba.

"Klienti sú z tohto produktu nadšení! Výsledky sú viditeľné a vyzerajú, akoby absolvovali mini facelift! Na tejto procedúre je skvelé to, že sa ju môžete naučiť sami a praktizovať doma. A výsledky sú skutočne ohromujúce!"

Čo to vlastne je Gua Sha?

Gua Sha je tisícky rokov stará liečebná metóda. Ako vysvetľuje Danna: "Gua Sha je neskutočná relaxačná terapia využívajúca jemné ťahy za účelom masírovania a stimulovania špecifických energetických liniek a bodov pozdĺž tváre. To napomáha zdravému toku lymfy a uvoľneniu zaseknutých toxínov. Gua Sha sú účinné aj pri uvoľňovaní fascie (spojivového tkaniva) postihnutého napätím, čo zanechá tvár vyhladenú a zdvihnutú."

Ako funguje Gua Sha?

"Gua Sha pomáha pokožke efektívnejšie uvoľňovať a čistiť znečistenú stagnujúcu lymfu a odstrániť bloky a adhéziu z ramien, krku a tváre. Kde sú bloky a stagnácia, tam nie je miesto pre pohyb a tok kyslíka, krvi, Qi (energie chi), lymfy a živín a pokožka trpí," vysvetľuje Danna.

Gua Sha pre krajšiu tvár

Gua Sha produkty na tvár sa nazývajú aj "východný facelift", pretože majú kontúrovací efekt. Zbavia vás opuchov, diskolorácie pod očami, odstránia nadmernú tekutinu a zlepšia krvný obeh.

Gua Sha zlepší stav aknóznej pleti

Ak ste náchylní na akné a jeho náhle prejavy, Gua Sha pomôže aj vám. Danna s tým má osobnú skúsenosť: "Gua Sha je veľmi efektívnym bojovníkom proti akné, pretože podporuje odbúravanie toxínov z lymfy a podnecuje pleť k vyššej funkčnosti." Pre ošetrenie aknóznej pleti Danna používa Gua Sha vhodný na krk.

Gua Sha na tmavé kruhy

Tmavé kruhy môžu byť výsledkom genetiky, chabej cirkulácie či nesprávneho životného štýlu. Ak nie sú spôsobené nadmernou tvorbu melanínu (spôsobujúceho pigmentáciu), príčinou môže byť práve nedostatočný krvný obeh, nedostatok spánku, stres, dehydratácia, strava či alkohol. Gua Sha pomôže odstrániť opuchy a zmierniť tmavé kruhy pod očami.

Gua Sha pre zdravšie telo

Gua Sha sa môže použiť na celé telo, kde zlepší cirkuláciu, uvoľní bolesti svalstva a kĺbov, ako aj pomôže pri závažnejších ťažkostiach. Zvýšením krvného obehu sa do tela a jeho orgánov dostane viac kyslíka, vrátane kože, rúk a nôh. Gua Sha tiež nakopne imunitný systém, pretože pomáha odstrániť baktérie a toxíny z tela lymfatickým systémom. Toto ošetrenie by malo byť robené skúseným akupunkturistom a môže sa stať, že vám spôsobí modriny.